Liels atbalsts akcijai „Skolas soma Talsu pusē”

Piektdien, 30. augustā, Talsu novada fonda rīkotā akcija „Skolas soma Talsu pusē” guva plašu atbalstu, un tika ziedoti naudas līdzekļi vairāk nekā 15 pirmsskolēnu skolas gaitu sākšanai Talsu rajona mazajās skoliņās.

Vai atceraties savu pirmo skolas dienu – svētku sajūtu, satraukumu, varbūt nedrošību vai prieku no apziņas, ka es esmu jau gana liels un eju skolā? Skolas gaitām piederas krāsaini zīmuļi, grāmatas, klades un burtnīcas, dzēšgumijas, lineāli, zīmēšanas un piezīmju papīri, un soma, kurā visu to salikt. Tie no jums, kuri paši tagad audzina skolēnus, zinās, ka skolas lietas nav lēts prieks. Bet cik gan mazvērtīgs var justies bērns, kuram pašam nav savas somas, kuram krāsainie zīmuļi ir jāaizņemas no skolas biedriem un jāraksta uz otrreiz lietota papīra?

Latvijā un Talsu rajonā ir daudz ģimeņu, īpaši reģionos, kuras dzīvo uz nabadzības sliekšņa. Ne vienmēr vainojamas vecāku atkarības vai nolaidība – izdzīvošanas jautājums ir aktuāls arī daudzbērnu ģimenēm vai ģimenēm, kurās bērnus audzina viens no vecākiem, kuru vecāki ir bezdarbnieki. Lai sagādātu bērniem nepieciešamo apģērbu, noder humānā palīdzība, skolās šie bērni saņem brīvpusdienas, bet – skolas piederumu jautājums ir palicis neatrisināts.

Tādēļ fonds „Ziedot” un Talsu novada fonds šovasar rīko akciju „Skolas soma Talsu pusē”, kuras nolūks ir palīdzēt sākt pirmās skolas gaitas Talsu rajona skolēniem no mazturīgām ģimenēm. Šajā gadā uzmanība tiek pievērsta tieši mazajām Talsu rajona skoliņām, un sadarbība ir sākta ar Strazdes un Stendes skolām. Arī šo pašvaldību vadītājas ir pirmo akcijas atbalstītāju un ziedotāju vidū. Jau tagad zināms, ka, pateicoties dāsnajiem ziedojumiem, būs iespējams sadarboties ar plašāku Talsu rajona skolu loku.

30. augustā, Marekos, Pilsētas dārza Zaļajā estrādē notika akcijas atklāšanas pasākums, kurā 30 privātpersonas kopumā ziedoja 393,50 latus. Viņu vidū – Starptautiskās sadarbības centra „Eiromāja” Talsos, Ziemeļkurzemes NVO atbalsta centra un Talsu novada fonda apvienotais kolektīvs ziedoja 25 latus skolas gaitu sākšanai vienam pirmsskolēnam Strazdes skolā, bet viens anonīms ziedotājs novēlēja 60 latus Stendes pamatskolas pirmskolēniem. Uzzinot par šādu labdarības akciju, savu artavu pievienoja kafejnīcas „Martinelli” kolektīvs. Paldies visiem ziedotājiem!

Ziedojot 25 latus, ziedotāji uzdāvina visu nepieciešamo, lai kāds skolēns, kuram vecāki nevar iegādāties skolas piederumus, ar prieku sāktu skolas gaitas! Lai nodrošinātu to, ka ziedotie līdzekļi patiešām tiek izlietoti skolas preču iegādei, sadarbībā ar vietējām pašvaldībām maznodrošinātās ģimenes nesaņems naudu, bet gan speciālas dāvanu kartes par konkrētu summu, ko varēs izlietot, iegādājoties tikai skolas preces.

Talsu novada fonds ir neatkarīga organizācija, kas kalpo plašiem sabiedriska labuma mērķiem, vācot ziedojumus no ziedotājiem ar mērķi finansēt vietējo iedzīvotāju izstrādātos bezpeļņas projektus. Tā ir iespēja ar pašu ziedotajiem līdzekļiem sasniegt tieši tos mērķus, kas svarīgi vietējai sabiedrībai.